Anhörigstöd och avlastning

Kontakta oss

Vi är flera anhörigkonsulenter inom anhörigstödet i Karlstad. Du kanske har funderingar eller behöver prata med någon om din situation? Då kan du med förtroende vända dig direkt till någon av oss eller använda kontaktformuläret längst ner på den här sidan.

Anhöriga till äldre eller långvarigt sjuka

Lennart Johansson, besöks på Rosenbadsgatan 2                                                           
054 540 54 88                                                                           lennart.johansson2@karlstad.se

Anhöriga till personer med funktionsnedsättning

Carin Wallman, besöks på Rosenbadsgatan 2
054-540 55 14
carin.wallman@karlstad.se

Marie Andersson, besöks på Rosenbadsgatan 2
054-540 14 16
marie.andersson8@karlstad.se

Anhöriga till personer med demenssjukdom

Mia Ahlström, besöks på Rosenbadsgatan 2
054-540 55 16
mia.ahlstrom@karlstad.se

Anhöriga till personer med psykisk funktionsnedsättning

Maria Schnelzer, besöks på Tingvallagatan 1
054-540 52 21                                                                 
maria.schnelzer@karlstad.se

Anhöriga till personer med alkohol- och drogproblem

Karin Swensån Retzman, besöks på Västra Torggatan 18
054-540 52 08
karin.swensan.retzman@karlstad.se

Fredrik Jonasson, besöks på Västra Torggatan 18
054-540 51 71
fredrik.jonasson@karlstad.se

Kontaktformulär


Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Uppdaterad den