Borgerlig vigsel

Karlstads kommuns vigselförrättare

Här hittar du namn och telefonnummer till vigselförrättarna i Karlstads kommun.

Viger på vardagar och helger

Jonas Pettersson
Telefon: 073-509 05 20
E-post: styrman.jonas@icloud.com

Lotta Björklund
Telefon: 070-020 94 00 
E-post: lotta.bjorklund@karlstad.se

Marie Ullenius
Telefon: 070-63 00 777 
E-post: ullenius.marie@gmail.com

Heléne Lundberg  
Telefon: 072-248 88 28 
E-post: helene.lundberg@centerpartiet.se

Ragnar Adeen
Telefon: 054-24 07 72
Mobil: 070-304 07 72
E-post: ragnar.adeen@gmail.com

Lisbeth Staaf-Igelström
Telefon: 070-671 04 29
E-post: lisbeth.staaf-igelstrom@comhem.se

Gun Partanen 
Telefon: 054-21 41 33
Mobil: 0705-76 67 11
E-post:
gun.partanen@gmail.com

Susanne Kielba
Telefon: 070-548 33 92
E-post: susannekielba@gmail.com

Ulf-Peter Peterson
Telefon:073-047 67 48
E-post: ulf-peter.peterson@telia.com

John Nilsson
Telefon: 070-348 40 24
E-post: john.nilsson@karlstad.se

Bengt Alsterlind
Telefon: 070-696 36 09
E-post: bengt.alsterlind@telia.com

Viger endast på helger

Marléne Lund Kopparklint
Telefon: 070614 14 90
E-post: marlene.kopparklint@karlstad.se

Maud Mithander
Mobil: 070-891 48 12
E-post: maud.mithander@gmail.com

Sanna Lindeby
Telefon. 054-21 42 08
E-post: sanna@lindeby.com

Lill Nilsson
Telefon: 054-10 18 26
Mobil: 070-370 73 82
E-post: lill.n@telia.com

Birgitta Samuelsson
Telefon: 070-659 25 31
E-post: eva.birgitta.samuelsson@gmail.com

Heléne Torvaldsdotter Dehring
Telefon: 070-001 82 38
E-post:helene.dehring@karlstad.se
Webbplats: helenedehring.se

Arman Teimouri
Telefon: 0721 - 41 01 20
E-post: armanteimouri@gmail.com

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Uppdaterad den