Karlstads och Hammarö kommunala gymnasieskolor

Studie- och yrkesvägledare

Här hittar du kontaktuppgifter till alla studie- och yrkesvägledare på gymnasieförvaltningen.

Nobelgymnasiet

Kristoffer Kjäll, kristoffer.kjall@karlstad.se
Telefon: 054-540 15 15

Marina Bredesen, marina.bredesen@karlstad.se
Telefon: 054-540 17 28

Sundstagymnasiet

Hans-Olof Holmberg, hans-olof.holmberg@karlstad.se
Telefon: 054-540 15 75

Olle Borgsten, olle.borgsten@karlstad.se
Telefon: 054-540 15 82 

Pär Wahlund, par.wahlund@karlstad.se
Telefon: 054-540 16 58 

Tingvallagymnasiet

Elisabeth Gunnarsson, elisabeth.gunnarsson@karlstad.se
Telefon: 054-540 16 32 

Lena Falkensvärd, lena.falkensvard@karlstad.se
Telefon: 054-540 16 35

Föräldraledig läsåret 16/17:
Emma Godtman, emma.godtman@karlstad.se

Älvkullegymnasiet

Anette Wretling-Sundin, anette.wretling-sundin@karlstad.se
Telefon: 054-540 17 90 

Camilla Sjöswärd, camilla.sjosward@karlstad.se
Telefon: 054-540 17 91

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Uppdaterad den