Anhörigstöd och avlastning

Kontakta oss

Vi är flera anhörigkonsulenter inom anhörigstödet i Karlstad. Du kanske har funderingar eller behöver prata med någon om din situation? Då kan du med förtroende vända dig direkt till någon av oss eller använda kontaktformuläret längst ner på den här sidan.

Anhöriga till äldre och/eller långvarigt sjuka

Tove Attemalm, besöks på Rosenbadsgatan 2
Tel.054-540 54 88
tove.attemalm@karlstad.se

Anhöriga till personer med funktionsnedsättning

Carin Wallman, besöks på Rosenbadsgatan 2
054-540 55 14
carin.wallman@karlstad.se

Anette Pettersson, besöks på Rosenbadsgatan 2
054-540 14 16
anette.pettersson@karlstad.se

Anhöriga till personer med demenssjukdom

Kristina Ojala, besöks på Rosenbadsgatan 2

054-540 55 16
kristina.ojala@karlstad.se 

Anhöriga till personer med psykisk funktionsnedsättning 

Maria Schnelzer, besöks på Tingvallagatan 11
054-540 52 21                                                                 
maria.schnelzer@karlstad.se

Anhöriga till personer med problematiskt bruk av alkohol/droger eller spel om pengar  

Anna-Lena Larsson Terp, besöks på Västra Torggatan 18
054-540 84 82
anna-lena.larsson.terp@karlstad.se

Karin Swensån, besöks på Västra Torggatan 18
054-540 52 08
karin.swensan@karlstad.se

 

Kontaktformulär

Lämna namn och kontaktuppgifter här nedan så kommer anhörigstödet kontakta dig.

 

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Uppdaterad den